NEUROSOUND

NEUROSOUND

 

Neurosound, beynin nöroplastisite özelliğini kullanarak, pasif işitmeyi aktif dinlemeye dönüştüren ve kısa sürede etkili sonuçlar alınan bir tür işitsel algı sistemidir. Neurosound ile temel hedefimiz çocuklarda bilişsel, sosyal, ruhsal alanlarda gerçekleşen herhangi bir sorunun diğer alanları etkilememesi için çok yönlü bir psikoeğitim ile sağlıklı bir müdahale gerçekleştirmektir. Çocuklar bu alanların sadece bir tanesinde sorun yaşasalar bile iyi anlamda desteklenmedikleri sürece kalıcı problemler yaşanır. Oluşan problem diğer alanlarda işlevselliğin zedelenmesine yol açar. Neurosound bu sebeple çocuğun bütün alanlarda desteklenmesini sağlar ve çocukta gözle görülür şekilde olumlu değişim gözlenir. Bilişsel gelişim, motor alanlar, sosyal alanlarda gelişim ve değişim sağlar. Kökenleri 60 yıl öncesinde Doktor Tomatis’in çalışmalarına uzanmaktadır.

 

Neurosound programı, bir kulaklık yolu ile çeşitli dinletilerin neurosound cihazında işlenerek beyne iletilmesini sağlayan psikoeğitimsel bir dinleme programıdır. Dil konuşma bozukluklarının daha iyi hale getirilmesi ile birlikte aynı zamanda iletişim becerilerinde gelişmeyi, akademik başarı artışını, dikkat gelişimini, uyumsuz davranışların düzenlenmesini, sosyal ilişkilerin düzelmesini, benlik saygısının artışını sağlar. Ayrıca yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştırıcı etkisi vardır. Okuma bozuklukları, gelişimsel gerilikler Psikolojik olarak ise rahatlamayı ve huzuru sağlar. Disleksi, otizm, motor alanlardaki geriliklerde de etkilidir. Kişiyi olduğundan daha iyi hale getirmeyi amaçlar. Çocuklarda öğrenme süreçlerinin daha etkili olmasında rol oynar.

 

Neurosound uygulamaları, çocuklara bir kulaklıkla belirli müzik dinletileri dinledikleri sırada eksik olduğu alanlar ile ilgili etkinliklerin uzman uygulayıcı eşliğinde yaptırılması ile gerçekleşir. Her çocuk için profil testleri yapılır ve her biri için kendisine özel programlar uzman uygulayıcı tarafından belirlenerek seansların sonuna kadar planlı şekilde uygulanır. Yaklaşık 2000 ayrı aktivite ve 12 farklı uygulama materyali arasından çocuk için en uygun olanlar bir araya getirilir. Neurosound nedir? Neurosound Manisa’da nerede uygulanır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız ve sizler de çocuğunuzda sosyal, psikolojik, bilişsel alanlardan birinde problem olduğunu düşünüyorsanız, ücretsiz ön görüşme için bizlere ulaşınız.

 

 

Öne Çıkarılanlar

NEUROSOUND

Neurosound, beynin n

Masal Terapisi

Masal Terapi

Çocuk Resim Analizi

Resim ve çocu

Yorumlar